Vánoční Návštěvy

11. listopadu 2010 v 15:21 | ÁjInKa :] |  Vánoce
Naprosto nevhodné je ovšem také dostavit se o půl hodiny dřív, když má hostitelka ještě mokré vlasy a hostitel je dosud v pyžamu. Pokud vám není už při pozvání jasně řečeno, abyste například dorazili kdykoli během odpoledne, respektujte udanou hodinu, s nanejvýš desetiminutovým zpožděním a nulovým předstihem. V žádném případě pak nechoďte o Vánocích ke komukoli bez pozvání - to, že se na vaši bodrou poznámku: "Rozhodli jsme se, že vás přepadneme," lidé zdvořile usmějí a pozvou vás dál, ještě neznamená, že jste jim nezkazili celý den.

Co se týče programu, který hostitelé připravili, platí, že ať se vám líbí, nebo ne, podřiďte se mu. Na úvahy o tom, jak vás nudí domácí video, je až na návštěvě pozdě - pokud vám včas nedošlo, že by bylo lepší pozvání slušně odmítnout, tak si námitky nechte a netvařte se otráveně. Kapitolu samu pro sebe tvoří děti - berete-li je s sebou, měli byste si být jisti, že je zvládnete. V opačném případě je radši na těch pár hodin dejte k babičce. Nevychovaný a drzý spratek totiž nikomu roztomilý nepřipadá, byť to třeba ze zdvořilosti někdo řekne. Rozvážní buďte také při konverzaci - máte-li podezření, že váš manžel spává s hostitelkou, nechte řešení tohoto problému na jindy.

Pokud právě prožíváte partnerskou krizi, zůstaňte radši doma - kvůli tomu, aby vyslechli vaši hádku, vás hostitelé jistě nezvali. Někdy bývá příčinou problémů alkohol - hlídejte si proto bedlivě "svou" míru, abyste třeba pod vlivem páté sklenice vánočního punče neřekli něco, co by vás později mrzelo. Neméně důležité jako přijít včas je také ve vhodnou chvíli se rozloučit. Odejít hned potom, co jste snědli oběd, je stejně nezdvořilé jako zůstat na večeři, pokud jste na ni nebyli předem pozváni. Každopádně se s hostiteli před odchodem nejen rozlučte, ale také jim poděkujte za pozvání a pochvalte, jak se posezení vydařilo - a to i v případě, že máte naopak dojem, že to bylo příšerné (alespoň budete příště vědět, ke komu nechodit).

Kopíruj pouze se zdrojem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.