Prosinec 2010

Anděl Páně

23. prosince 2010 v 9:42 | ÁjInKa :] |  Vánoční Filmy

Anděl Páně

Je časné ráno, v předvečer Štědrého dne, a celé nebe se chystá na velkolepé oslavy Ježíškových narozenin. Panna Marie se svatou Veronikou (Veronika Žilková) pečou hory cukroví, Tři králové chystají dort a sbor andílků nacvičuje koledy. Jen jeden anděl jakoby tu byl navíc a jakoby se každému jen pletl pod nohy - Petronel, paličatý nešika a přetrhdílo. Na co sáhne, to zkazí, ale přitom nikdy nepřizná svoji chybu. Zakrátko si proti sobě poštve všechny svaté.

Jediný, kdo má s Petronelem ještě trpělivost, je sám Pán Bůh, ale i toho Petronel nakonec urazí. Za trest je poslán na pozemský svět, aby napravil jediného hříšníka, jinak na Štědrý den skončí jako padlý anděl v pekle. Vyděšený Petronel, proměněný v žebráka, odchází mezi smrtelníky, o jejichž životě nemá ani potuchy. Průvodcem je mu poťouchlý čert Uriáš, který se náramně dobře baví na Petronelův účet. Petronel bloudí zasněženým krajem a pokouší se najít si svého hříšníka, kterému by napravil hlavu. Nemá však nejmenší ponětí o lidských přáních, touhách, starostech a láskách.

Když chce pomocí kouzelné čertovské mošny napravit hlavu lakomé zámecké klíčnici Francce , bezcitnému zámeckém správci a sobeckému mladému hraběti, napáchá spoustu škod a přivede do neštěstí půvabnou a laskavou služtičku Dorotku. Žádného hříšníka však nenapraví. Čas rychle utíká a už se blíží okamžik Petronelova pádu do pekel. Síla lidské lásky, pevná naděje a pomoc všech svatých však mladému hraběti nakonec pomohou napravit vše, co Petronel pokazil, a hlavně získat srdce krásné Dorotky. Anděl Petronel se může vrátit na nebesa mezi sbor svatých a andělů - dokázal totiž v poslední chvíli napravit toho svého hříšníka. Sebe sama.


Kopíruj pouze se zdrojem!

Sám Doma 2: Ztracen v New Yorku

22. prosince 2010 v 16:47 | ÁjInKa :] |  Vánoční Filmy

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

Rodinná komedie USA (1992). Malého Kevina tentokrát nezapomenou doma, ale ztratí se na letišti. Zatímco jeho rodina letí na vysněnou dovolenou do Miami, malý chlapec omylem odlétá do New Yorku. Zpočátku je vylekaný, ale když má u sebe všechny otcovy peníze, ubytuje se v nejdražším hotelu a začne si užívat vánoční pohodu. Ještě netuší, jaké nepříjemné setkání ho čeká. (116 min)

Jsou Vánoce a rodina McCallisterů se chystá na Floridu i se strejdou Frankem a jeho rodinou. Ráno zaspí, nastane zmatek, ale na letiště odjedou všichni. Přes letištní halu musejí běžet, aby letadlo stihli, a tak se stane, že Kevin nastoupí do jiného letadla než ostatní. Kevin až v New Yorku zjistí, kde je, a rozhodne se, že si užije i bez rodiny. Ubytuje se v luxusním hotelu, jelikož má u sebe otcovu tašku s penězi i s kreditní kartou a v recepci oznámí, že otec Peter dorazí později...Kevinovi rodiče Kate s Peterem už ale zjistí, že s nimi Kevin nepřiletěl, a jdou na policii žádat o pomoc. Tam Peter navíc zjistí, že jeho peněženku i kreditní kartou má Kevin. Pomocí kreditní karty mohou Kevina vystopovat - policie rozešle číslo kreditní karty jako hledané. Kevin se mezitím v New Yorku rozhodl navštívit hračkářství pana Duncana, který je velmi hodný a výtěžek z vánočního prodeje hraček chce věnovat na konto dětské nemocnice. Kevin je Duncanovým hračkářstvím nadšen a pan Duncan mu dá dvě hrdličky ze svého vánočního stromku. Jenže jeho hračkářství chtějí vyloupit lupiči, právě ti, s nimiž se Kevin setkal o loňských Vánocích. Když se s nimi setká, uteče do hotelu. Tam na něj už čeká vrátný, jelikož přišla výzva ohledně kreditní karty Petera McCallistera a Kevin musí z hotelu utéct zadním vchodem. Tam ale na něj čekají lupiči...Kevin uteče, zkusí navštívit strejdu, ale ten není doma a navíc se jeho dům přestavuje. Kevin skončí v nočním parku, kde ho vyděsí paní, která tam chodí krmit holuby. Nakonec se s paní ale spřátelí a rozhodne se zabránit lupičům ve vykradení hračkářství.

Kopíruj pouze se zdrojem!

Sám Doma

22. prosince 2010 v 16:43 | ÁjInKa :] |  Vánoční Filmy

Sám doma

Co by to bylo za Vánoce, kdyby McCallisterovi aspoň jednou nezapomněli Kevina doma? Zrovna včera, když jsem vylehával u televizi a cpal se cukrovím, napadlo mě, že by mi absence toho malého spratka byla líto stejně, jako kdybych pod vánoční borovicí nenašel obligátní svazek ponožek (ano, všechny nás to štve… oceníme to až během roku, kdy se díry začnou množit ;). Sám doma patří k Vánocům jako záchodová štětka k porcelánové míse, i přestože poprvé jsme ho asi všichni viděli někdy v létě, když sem proniknul jako jeden z prvních pořádných porevolučních bijáků a vycpal z

pláten i bratra Vinnetoua (aspoň u nás na vesnici to tak bylo, přísahám ;). Ideální vyvážení rodinné pohody (bez rodiny ;), roztomilého Culkina, typově přesných lupičů a sladce otřepané zápletky, to je vděčná kombinace, která dokáže rozveselit skoro vždycky, zvlášť když žánrový odborník Columbus tenkrát moc dobře věděl, za jaké nitky tahat. Kevinovy lapálie prostě táhnou, ať už máte na současnou tvorbu všech zúčastněných jakýkoliv názor. A pokud jste v televizi tentokrát řádění vychrtlého osmiletého blonďáka nestihli, pojďte si ho připomenout alespoň prostřednictvím vánocemi prodchnutou ukázkou…

http://davetesh.com/wp-content/uploads/2010/11/home-alone-1-1.jpg

Kopíruj pouze se zdrojem!


John Williams - Somewhere in my memory

22. prosince 2010 v 16:30 | ÁjInKa :]

Candles in the window,
shadows painting the ceiling,
gazing at the fire glow,
feeling that gingerbread feeling.
Precious moments,
special people,
happy faces,
I can see.

Somewhere in my memory,
Christmas joys all around me,
living in my memory,
all of the music,
all of the magic,
all of the family home here with me.

Kopíruj pouze se zdrojem!

Budiž světlo

21. prosince 2010 v 22:00 | ÁjInKa :] |  Vánoční Filmy

Budiž světlo

Matthew Broderick a Danny DeVito září v rolích sousedů, kteří mezi sebou soupeří o nejhezčí vánoční výzdobu! Buddy Hall (DeVito) je pevně rozhodnut, že tenhle rok přebere Stevu Finchovi (Broderick) místo vánočního krále.

Svůj dům chce ozdobit tolika žárovkami, že budou vidět až z vesmíru! Nikdo nedokáže odhadnout, jaký budou mít tyhle prázdniny konec. Vy si však tuhle divokou a sněhovou slavnost smíchu jistě užijete a zamilujete si ji společně s celou rodinou!

http://www.film-osobnosti.cz/wp-content/uploads/2010/12/budiz-svetlo-tapeta.jpg

Kopíruj pouze se zdrojem!

Santa má bráchu

21. prosince 2010 v 21:55 | ÁjInKa :] |  Vánoční Filmy

 Santa má bráchu

Kdysi dávno, ve středověku, žili v Evropě chudí, ale šťastní manželé, kteří se synem Fredem bydleli v útulném srubu uprostřed lesa. Když se jim narodil další syn, baculatý usměvavý Nicholas, který si už pár hodin po porodu začal broukat "ho, ho, ho..", chtěl ho Fred milovat a chránit jako nejlepší starší bráška.
Jenže jak chlapci rostli, dokonale ctnostný Nick obyčejného Freda ve všem zastínil a často mu dokonce svou dobrotou ublížil. Život v bratrově stínu nakonec změnil Fredovu velkorysou povahu ve vzdorný odpor, a tak opustil rodinu, a zatímco se z Nicka stal Santa Claus, který s rodiči a manželkou Annette řídí na Severním pólu hračkářské impérium, z něj se stal bručoun. Bydlí v Chicagu, nemá rád Vánoce a s rodinou má společné jen to, že nestárne.
A možná zanedlouho přijde o trpělivou přítelkyni Wandu. Poslední kapkou bude možná to, že místo oslav jejích narozenin skončil ve vězení poté, co nevyšel jeho cynický podvod, který mu měl přinést peníze na otevření sázkové kanceláře.
Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, a tak nakonec Fred zavolá Nickovi a pokusí se z něj vymámit peníze na kauci a půjčku. Nade vše dobrý Nick téměř souhlasí, ale pak zasáhne jeho žena a přesvědčí ho, aby Fredovi peníze slíbil, pokud pomůže s přípravou rozvozu dárků.
Současně se na pólu objeví i kontrolor efektivity práce Clyde Northcutt a netají se tím, že pokud objeví tři hrubé nedostatky, všechno to tu zavře. O první dva se záhy postará Fred s laxním přístupem k práci, a tak ze zdá, že za pár dnů zlikviduje vše, co Nick po staletí budoval. Potom však Fred zjistí něco, co zcela změní jeho názor, a rozhodne se zachránit bratra i Vánoce.

Kopíruj pouze se zdrojem!

Vánoce v Cesmínově

21. prosince 2010 v 21:54 | ÁjInKa :] |  Vánoční Filmy

Vánoce v Cesmínově

http://gonet.cz/~tri65dnigalerie/porad_booklet/250/7/76c8563407d71e85ee7369ae4015d948.jpg
Liz McCannová je svobodná matka desetiletého Masona a úspěšná obchodnice s nemovitostmi. Stejně jako kdysi její otec Jack Travers je typická workoholička a nezbývá jí téměř žádný čas, který by mohla strávit s Masonem, což chlapec těžce nese. Obzvlášť nyní, kdy se blíží Vánoce, které Liz považuje pouze za zbytečné zdržení obchodů, i když jich umí při jednáních bravurně využít. Dokáže totiž o Vánocích krásně mluvit, když jde o to prodat dům. Navzdory její nechuti k svátkům se Masonovi podaří přemluvit ji k návštěvě dědečka Jacka, který se nedávno přestěhoval do malého městečka Cesmínov (Hollyville), které ani není na mapě. Jack jim cestu podrobně popsal, a přestože se jeho pokyny snažili řídit, dlouho nemohli městečko najít. Až pak Mason zahlédne něco mezi stromy, a když se jde podívat, vidí ho ukryté v malém údolí. Protože mají porouchané auto, musí dojít pěšky. Vzápětí překvapená Liz zjistí, že její otec, dřív zámožný bankéř, pracuje jako kuchař v místním bistru, je šťastný a doma má obrovský vánoční stromek.

Na rozdíl od Liz je z něj Mason nadšený stejně jako z vánoční atmosféry, která doslova ovládá celé městečko. Liz je tím vším naopak otrávená a má radost jen z toho, že jí sympatická Roxie slíbí opravit auto co nejdřív. Mezitím si Mason vychutnává pohodový a Vánocemi prodchnutý život. Začíná tušit, že tu jde o víc než jen o dodržování tradic a že v tom všem hraje důležitou roli zejména záhadná továrna NP Enterprises. Zatímco se snaží odhalit její tajemství, Liz udiveně sleduje otce, který nyní žije poklidně, a když se Liz snaží pokračovat v obchodech alespoň prostřednictvím mobilu, dokonce ji přesvědčuje, že by měla dát svému životu nový smysl. Pomáhá mu s tím nejen Mason, ale také majitel kavárny Kevin O'Reilly, který stejně jako Jack objevil Cesmínov, když se jeho život ocitl v krizi. Podaří se jim to? A jakou roli sehraje tajemství NP Enterprise?

Kopíruj pouze se zdrojem!

Recept - Kokosočokoládové kuličky

21. prosince 2010 v 10:08 | ÁjInKa :] |  Vánoční Recepty
Tuk rozehřejeme (pozor: nesmíme vařit!) a přidáme ostatní ingredience. Z těsta děláme malé kuličky a obalujeme je v kokosu., čokoládě, strouhaných oříšcích, mandlích apod.
Do těsta můžeme také zalít lískový nebo kešu oříšek.

Ingredience:
150 g ztuženého pokrmového tuku
200 g práškového cukru
200 g kokosové moučky
1 celé vejce
2-3 lžíce kakaa
1 lžíce rumu
50 g strouhaného kokosu na obalení

Kopíruj pouze se zdrojem!

Recept - Vosí hnízda

21. prosince 2010 v 10:08 | ÁjInKa :] |  Vánoční Recepty
Všechny ingredience smícháme v tuhé těsto a formičkou vysypanou cukrem tvoříme úlečky. Necháme je asi dva dny zaschnout. Mělo by jich být cca 40 - 45 kousků.
Všechny přísady na náplň umícháme dohladka, plníme úlečky a přiklopujeme zespodu kulatými piškoty. Pak je ještě můžeme namočit v čokoládové polevě.

Ingredience:
200 g mletých piškotů
180 g práškového cukru
80 g másla
4 lžíce rumu
2 lžíce vody
3 lžíce kakaa
Na náplň:
1 prolisovaný vařený žloutek
80 g práškového cukru
2 lžíce rumu
1 syrový žloutek
1 lžíce kondenzovaného mléka
40-45 malých kulatých piškotů na podložení

Kopíruj pouze se zdrojem!

Recept - Ježci z nugátu

21. prosince 2010 v 10:07 | ÁjInKa :] |  Vánoční Recepty
V misce smícháme všechny přísady v těsto, lžičkou vykrajujeme hromádky a tvoříme z nich podobu ježka. Do zádíček mu napícháme po délce krájené mandle jako ostny.
Očička a čumáček uděláme z kousků hrozinek.

Ingredience:
50 g práškového cukru
15 g kakaa
70 g drobečků z piškotů a cukroví
50 g rozehřátého ztuženého pokrmového tuku
50 g mletých ořechů
1 lžička skořice
1 vejce
2 lžíce rumu
pomerančová kůra
citrónová kůra

Kopíruj pouze se zdrojem!