Listopad 2013

Co vás čeká :)

7. listopadu 2013 v 23:09 | [Á] jka^
Po roce vás tu zase všechny vítám. :) Je to tu zas, je tu předvánoční doba a s nimi i naše vánoční blogy se skvělou atmosférou :)
Já se budu snažit, aby jsem tu přidávala co nejčastěji, uvidím jak mi to bude vycházet se školou a tak, jelikož jsem už ve druháku :D
Blog jsem chtěla první nekomu věnovat, ale pak jsem si to rozmyslela, že je to škoda, protože tu mám tolik věcí, co se docela hodí :)

TĚŠIT SE MŮŽETE NA :) :
  • vánoční kalendář s dárkama
  • písničky, koledy
  • soutěžě
  • aj. články :)

Recept - Bounty tyčinky

7. listopadu 2013 v 22:49 | [Á] jka^ |  Vánoční Recepty
Vánoce jsou za dveřmi, proto je nejvyšší čas udělat ještě nějaké cukroví. Máš ráda kokos a nechce se ti dělat pracné cukrovinky? Zkus nepečené s chutí bounty tyčinek.
Tenhle recept je dost jednoduchý, rychlý a myslím si, že i polévání čokoládou je zábavné. Takže si udělej chvilku času a vytvoř pro rodinu skvělé cukroví, které určitě bude mít úspěch.

Připrav si
1 máslo
25 dkg moučkového cukru.
100 ml smetany ke šlehání
25 dkg kokosu

Potřebuješ fakt málo surovin a myslím si, že jsou i poměrně levné, přesto z toho bude výborné cukroví.

Nejdříve vše smícháme v míse. Já jsem dokonce někde četla, že někdo to i svaří, pak přidá kokos a nakonec to nechá ztuhnout. Já to ale nevařila a také se mi to podařilo.
Kokosové tyčinky
Toto cukroví je opravdu jednoduché...

Potom se musíme rozhodnout, jestli budeme dělat kuličky, nebo tyčinky. Když se rozhodneš pro tyčinky, vylož si malý pekáček fólií nebo pečícím papírem, pak vytvářej tyčinky a dej je do lednice ztuhnout. Postup můžeš i obměnit - rovnoměrně rozetři směs na pekáček, po ztuhnutí v ledničce nakrájej z placky jednotlivé tyčinky. Pokud chceš udělat kuličky, směs hned použij, vytvaruj stejně velké kuličky, dej ztuhnout.

Ztuhlé cukroví se polévá čokoládou. Sáhni po čokoládě na vaření, nebo přímo po polevě. Pokud chceš, můžeš zpracovat čokoládové figurky z Mikuláše. Ale pozor, do toho musíš přidat trochu ztuženého stoprocentního tuku.

Polité cukroví nech opět ztuhnout v ledničce, potom narovnej do krabice, dobře uzavři a dej do chladného místa. Tyto dobroty rychle tvrdnou, proto je dobré je dělat pár dní před Vánoci.:)

Kopíruj pouze se zdrojem!
http://merry-christmas.blog.cz/