Vánoční Filmy

Budiž světlo

21. prosince 2010 v 22:00 | ÁjInKa :]

Budiž světlo

Matthew Broderick a Danny DeVito září v rolích sousedů, kteří mezi sebou soupeří o nejhezčí vánoční výzdobu! Buddy Hall (DeVito) je pevně rozhodnut, že tenhle rok přebere Stevu Finchovi (Broderick) místo vánočního krále.

Svůj dům chce ozdobit tolika žárovkami, že budou vidět až z vesmíru! Nikdo nedokáže odhadnout, jaký budou mít tyhle prázdniny konec. Vy si však tuhle divokou a sněhovou slavnost smíchu jistě užijete a zamilujete si ji společně s celou rodinou!

http://www.film-osobnosti.cz/wp-content/uploads/2010/12/budiz-svetlo-tapeta.jpg

Kopíruj pouze se zdrojem!

Santa má bráchu

21. prosince 2010 v 21:55 | ÁjInKa :]

 Santa má bráchu

Kdysi dávno, ve středověku, žili v Evropě chudí, ale šťastní manželé, kteří se synem Fredem bydleli v útulném srubu uprostřed lesa. Když se jim narodil další syn, baculatý usměvavý Nicholas, který si už pár hodin po porodu začal broukat "ho, ho, ho..", chtěl ho Fred milovat a chránit jako nejlepší starší bráška.
Jenže jak chlapci rostli, dokonale ctnostný Nick obyčejného Freda ve všem zastínil a často mu dokonce svou dobrotou ublížil. Život v bratrově stínu nakonec změnil Fredovu velkorysou povahu ve vzdorný odpor, a tak opustil rodinu, a zatímco se z Nicka stal Santa Claus, který s rodiči a manželkou Annette řídí na Severním pólu hračkářské impérium, z něj se stal bručoun. Bydlí v Chicagu, nemá rád Vánoce a s rodinou má společné jen to, že nestárne.
A možná zanedlouho přijde o trpělivou přítelkyni Wandu. Poslední kapkou bude možná to, že místo oslav jejích narozenin skončil ve vězení poté, co nevyšel jeho cynický podvod, který mu měl přinést peníze na otevření sázkové kanceláře.
Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, a tak nakonec Fred zavolá Nickovi a pokusí se z něj vymámit peníze na kauci a půjčku. Nade vše dobrý Nick téměř souhlasí, ale pak zasáhne jeho žena a přesvědčí ho, aby Fredovi peníze slíbil, pokud pomůže s přípravou rozvozu dárků.
Současně se na pólu objeví i kontrolor efektivity práce Clyde Northcutt a netají se tím, že pokud objeví tři hrubé nedostatky, všechno to tu zavře. O první dva se záhy postará Fred s laxním přístupem k práci, a tak ze zdá, že za pár dnů zlikviduje vše, co Nick po staletí budoval. Potom však Fred zjistí něco, co zcela změní jeho názor, a rozhodne se zachránit bratra i Vánoce.

Kopíruj pouze se zdrojem!

Vánoce v Cesmínově

21. prosince 2010 v 21:54 | ÁjInKa :]

Vánoce v Cesmínově

http://gonet.cz/~tri65dnigalerie/porad_booklet/250/7/76c8563407d71e85ee7369ae4015d948.jpg
Liz McCannová je svobodná matka desetiletého Masona a úspěšná obchodnice s nemovitostmi. Stejně jako kdysi její otec Jack Travers je typická workoholička a nezbývá jí téměř žádný čas, který by mohla strávit s Masonem, což chlapec těžce nese. Obzvlášť nyní, kdy se blíží Vánoce, které Liz považuje pouze za zbytečné zdržení obchodů, i když jich umí při jednáních bravurně využít. Dokáže totiž o Vánocích krásně mluvit, když jde o to prodat dům. Navzdory její nechuti k svátkům se Masonovi podaří přemluvit ji k návštěvě dědečka Jacka, který se nedávno přestěhoval do malého městečka Cesmínov (Hollyville), které ani není na mapě. Jack jim cestu podrobně popsal, a přestože se jeho pokyny snažili řídit, dlouho nemohli městečko najít. Až pak Mason zahlédne něco mezi stromy, a když se jde podívat, vidí ho ukryté v malém údolí. Protože mají porouchané auto, musí dojít pěšky. Vzápětí překvapená Liz zjistí, že její otec, dřív zámožný bankéř, pracuje jako kuchař v místním bistru, je šťastný a doma má obrovský vánoční stromek.

Na rozdíl od Liz je z něj Mason nadšený stejně jako z vánoční atmosféry, která doslova ovládá celé městečko. Liz je tím vším naopak otrávená a má radost jen z toho, že jí sympatická Roxie slíbí opravit auto co nejdřív. Mezitím si Mason vychutnává pohodový a Vánocemi prodchnutý život. Začíná tušit, že tu jde o víc než jen o dodržování tradic a že v tom všem hraje důležitou roli zejména záhadná továrna NP Enterprises. Zatímco se snaží odhalit její tajemství, Liz udiveně sleduje otce, který nyní žije poklidně, a když se Liz snaží pokračovat v obchodech alespoň prostřednictvím mobilu, dokonce ji přesvědčuje, že by měla dát svému životu nový smysl. Pomáhá mu s tím nejen Mason, ale také majitel kavárny Kevin O'Reilly, který stejně jako Jack objevil Cesmínov, když se jeho život ocitl v krizi. Podaří se jim to? A jakou roli sehraje tajemství NP Enterprise?

Kopíruj pouze se zdrojem!

Vánoční skřítek

21. prosince 2010 v 9:14 | ÁjInKa :]

Vánoční skřítek

Jako malého ho odvezli na Severní pól, kde ho vychoval táta skřítek (Bob Newhart). Ale Buddy (Will Ferrell) časem zjistí, že je jiný než ostatní skřítci. Aby našel místo, kam vlastně patří, vydá se hledat svého pravého otce do New Yorku. Právě zde se Buddy dozvídá, proč je jeho otec na seznamu zlobivých. Především ale přijde na to, že příčinou všech Santových problémů je nedostatek vánoční nálady a klidu. Buddy se snaží svému otci a celému světu navrátit vánočního ducha a pohodu, s čímž mu pomáhá půvabná Zooey Deschanel, která je Santovým skřítkem v obchodním domě. Podaří se Buddymu všechny přesvědčit, že Santa (Ed Asner) opravdu existuje?
Dokonalá vánoční pohádka pro dospělého, který se musí dívat na televizi společně s dětmi. Má občas odvážnější dospělácký humor, ale i nějakou tu morální lekci pro malého diváka. Děj Vánočního skřítka je víceméně předvídatelný, ale budete se smát na celé kolo i tak. Will Ferrell totiž dospělého muže, kterého vychovali Skřítci na Severním pólu, hraje naprosto dokonale. Jeho naprosto naivní přístup k modernímu okolnímu světu dokonce dost připomíná současnou komedii Borat, která si zcela očividně z Vánočního skřítka vypůjčuje. A ten dojemný konec...


Kopíruj pouze se zdrojem!

Střihoruký Edward

20. prosince 2010 v 11:33 | ÁjInKa :]

Střihoruký Edward

Království za ruce by dal hrdina amerického filmu, který sice není tak úplně člověk, přestože se chová lidštěji než většina lidí v jeho okolí. Edward je výtvorem starého vynálezce, který však zemřel dříve než jej stačil dokončit a nahradit důmyslnou sestavu ostrých břitů lidskýma rukama. Edward zůstal úplně sám v chátrajícím hradě a kdovíjak dlouho trvalo, než jej zcela náhodou objevila podnikavá Peggy a vzala s sebou do města. Přestože Edward vypadá jako nějaké hrozivé monstrum, ve skutečnosti je hodný, milý a velmi plachý. Brzy si získá uznání a obdiv svým střihačským uměním, jenže jak už to chodí, jsou i lidé závistiví a zlí, jímž chlapcova obliba nedá spát, obzvláště když si všimnou náklonnosti, kterou chová k hezké dívce Kim. 
Podle Burtonova vynikajícího snímku je dokonce ve Velké Británii nastudován nádherný muzikál, který má u kritiků i diváků velkou oblibu. Více o muzikálu http://www.edwardscissorhands.co.ukKopíruj pouze se zdrojem!

Tři oříšky pro Popelku

20. prosince 2010 v 11:31 | ÁjInKa :]

Tři oříšky pro Popelku

Popelka je milé hodné děvče bez matky a posléze i bez otce, který ji nechá napospas své druhé ženě a její dceři. Obě nemají Popelku rády a mimo jiné se jí snaží všemožně zabránit v tom, aby se zúčastnila plesu, na kterém si má tamní princ konečně najít nevěstu. Osud však Popelce přeje více, než-li obě zlé ženy... Hezká česká pohádka, která zachytí za srdíčka všechny menší ale i ty dříve narozené. Každoročně si Tři oříšky pro Popelku nenechají ujít stovky vánočních diváků. 

Kopíruj pouze se zdrojem!

Šťastné a Veselé

20. prosince 2010 v 11:30 | ÁjInKa :]

Šťastné a Veselé

Tento film je inspirován skutečným příběhem, který se odehrál v zákopech První světové války na Štědrý večer roku 1914. Když v létě 1914 vypukla válka, překvapila a pohltila miliony mužů. Přišly Vánoce, sníh a spousty balíčků od rodin a armády. Ale překvapení nečekalo uvnitř dárečků, které ležely ve francouzských, skotských a německých zákopech. Tu noc jedna významná událost změnila osudy čtyř postav: skotského kněze, francouzského lajtnanta, výjimečného německého tenora a té, kterou miloval, nádherné dánské sopranistky. Během onoho Štědrého večera se nemyslitelné stalo skutečností: vojáci vystoupili ze svých zákopů, své pušky nechali za sebou a podali si ruce se svými nepřáteli.


Kopíruj pouze se zdrojem!

Vánoční prázdniny

20. prosince 2010 v 11:29 | ÁjInKa :]

Vánoční prázdniny

Clark Griswold chce zažít Vánoce, po kterých už dlouho touží pokácet si vlastní stromeček, celá rodina u stolu Ostatní z toho nejsou moc nadšení, ale pomáhají. Pokácí asi pětimetrový strom, který jim následně zlikviduje část domu. Dorazily už babičky a dědečkové a všichni se usilovně snaží vytvořit šťastnou vánoční atmosféru. Nic se ale nedaří tak, jak si Clark představuje, malér stíhá malér. Vydařená vánoční komedie.

Kopíruj pouze se zdrojem!

Strašidelné Vánoce

20. prosince 2010 v 11:28 | ÁjInKa :]

Strašidelné Vánoce

Frank Cross není dobrý člověk. Je to bezcharakterní elitář, který nemá rád Vánoce. Vánoční pohoda v něm vyvolává dávivý komplex a představa dobrého Santy Clause se mu hnusí více než modelka s chlupatýma nohama. Je to prostě parchant, který bude muset dojít ke své nápravě. A kdy jindy než o vánocích. Ono totiž na pravdě: "Čím člověk zachází, tím taky schází." něco je. Vítejte tedy ve filmu na téma: Jak parchant díky vánočním duchům k nápravě došel. A nebojte se. I přes zmíněné duchy se nebudete bát, ale bavit. 
Kopíruj pouze se zdrojem!

Přežít Vánoce

20. prosince 2010 v 11:27 | ÁjInKa :]

Přežít Vánoce

Když si, osamělý, životem otrávený ale velmi bohatý Drew Latham (Ben Affleck) pronajme na vánoční svátky náhradní rodinu, spustí tím lavinu neuvěřitelných událostí. Drew se rozhodl, že tento rok už nebude trávit Vánoce jen sám, a proto udělal rodině Valcosových (James Gandolfini, Christina Applegateová a Catherine O'Harová) velmi zajímavou nabídku. Měli ji ale odmítnout. Teď jejich protivný host mění svými neslýchanými požadavky poklidné svátky klidu a míru v pekelnou noční můru! Přežít Vánoce je výborná komedie, která vám dokáže, že vaše rodina je na tom ještě dobře.


Kopíruj pouze se zdrojem!
 
 

Reklama